MojeVize

Jak dlouhý by měl být trénink? Tak dlouhý, jak se maximálně dokážeme soustředit, trénink plně odcvičit a nakolik jsou podmínky i čas příznivé. Zde se dostáváme k označení cviků písmeny. 

Pauzy

U každého tréninku jsou značeny pauzy mezi sériemi. To značí, kolik sekund či minut máme po dokončení všech opakování v sérii odpočívat. Čím déle odpočíváme, tím více se zregenerujeme. Máme dva typy.

První typ je pauza po každé sérii. Jakmile dokončíme první sérii prvního cviku (provedeme 4 až 6 opakování, máme pauzu).

Druhým typem je pauza v supersériích. Pauza následuje ne po jedné sérii jednoho cviku, ale po jedné sérii od prvního i druhého cviku. Mezi prvním a druhým cvikem není pauza, pouze až po dokončení obou cviků. Po pauze se série opakují až do té doby než splníme plný počet.


Co jednotlivá písmena znamenají?
A – prioritní cviky, silové, nejnáročnější cviky, nižší počet opakování, zde chceme striktní a dokonalá opakování, nejhlavnější cvičení z celého tréninku

B – sekundární práce, hypertrofní, taktéž důležité, avšak zde máme vyšší počet opakování

C – taktéž hypertrofní, avšak většinou cviky s váhami

D – doplňkové cviky na dokončení tréninku, většinou zpevňovací či dopumpovací cvičení.
Velmi záleží na složení tréninku a poměru váhy X vlastní váha. Na základě toho se mění veškeré údaje – tempo, reps, sets, RiR a prioritní označení.