O mně

Petr Mutinský je studentem 3. ročníku oboru Psychologie na FF UK. Je mu 23 let a jeho největším koníčkem je neustálé sebeobjevování a sebezlepšování. Aby svůj zájem mohl profesně uplatnit a profesionálně začít nabízet, účastnil se mnohých kurzů, soustředění, workshopů a lekcí. 

Momentálně je Petr certifikovaný trenér fitness a kulturistiky II. třídy, certifikovaný instruktor QiGongu level I, certifikovaný lektor Dornovy metody PLUS a Breussových masáží a certifikovaný trenér atletiky žactva.

Petr působí jako osobní i online trenér, vede lekce, workshopy a jednou za čas uspořádá inspirativní meet-up nebo přednáší.

Snad všichni víme, že většina těchto popisků ve třetí osobě je napsána osobou, kterou text popisuje. Text má tak nabýt dojmu profesionality, ale spíše vyvolává dojem, že jsem tak důležitý, že ani nemám čas se osobně představit a distancuji se tak popisem od čtenáře, kterému se chci přiblížit. Myslím, že bude mnohem lepší, když budu dále pokračovat sám za sebe, ať poznáte mé smýšlení, kdo jsem, jaký jsem a proč dělám, co dělám.

Takže…

Ahoj!
Jmenuji se Petr a mám optimistickou životní vizi. Je to vize harmonie mysli a těla. Jedná se o dosahování větší svobody v tom, jak smýšlíme, jak se hýbeme a jak se vyrovnáváme s životem
a jeho očekávanými i neočekávanými událostmi. Zároveň je to vize samostatnosti, neustálého seberozvoje, sebevzdělávání a sebeobjevování. Proč používám „sebe“? Protože nikdo vás nemůže tak dobře prozkoumat jako vy sami sebe (pokud to tedy aktivně děláte). 

Představte si, že by vám někdo řekl, co je vám nejpříjemnější nebo co vás bolí. Sami to budete dobře vědět, nepotřebujete, aby vám někdo říkal, jak se cítíte. Proto ve svých spoluprácích mentoruji a koučuji takovým způsobem, že si lidé sami volí své vize a cíle, které jim pomáhám usměrňovat a zhmotňovat. 

Veškeré osobní tréninky, lekce či online spolupráce jsou tak velice individuální a na míru přímo pro každého člověka.


Má filosofie

Věřím v holistický a komplexní přístup a ve významné propojení mysli a těla. Proto se vzdělávám oběma těmito směry a zajímám se o co největší získání svobody, kontroly a porozumění v obou těchto oblastech. V mých oblastech zájmu jdu jak tradičními cestami, tak zkoumám alternativy. Poznal jsem mnoho dobrých učitelů a lektorů, na své zatím krátké cestě, a mohl si tak vyslechnout rozdílné názory, zkušenosti a vybrat si to, co mi dává smysl.

Co se týče fyzické stránky, jsem fascinován posilováním a pohybem. Mám zkušenosti s metodami jako Ido Portal method, Fighting Monkey, Mindful Mover, Spinal waves, s bojovými uměními jako MMA, Thaibox, Capoeira, Grappling, Kung Fu, s parkourema a freerunningem a s různými typy jóg jako vinyasa, power, acro, anebo se společenskými a streetovými tanci. 

Žádnou z těchto věcí však nevyučuji, pouze se jimi inspiruji. Snažím se druhým ukázat jak dosáhnout větší kontroly a síly a být se sebou a svým tělem více spokojený. Ukázat, že je možné cvičit kdekoliv a kdykoliv, jak sílu budovat, kompenzovat a tělo umět nejen zpevnit, ale i uvolnit.

Co se týče psychické stránky, studuji psychologii, absolvoval jsem kurz koučování, jsem koučován a koučuji, zajímám se o psychologii sportu, zdraví, štěstí, psychologické koučování, pozitivní psychologii a neurofyziologii. Setkal jsem se s Philipem Zimbardem, Jaroslavem Duškem či s Danem Millmanem.

Dále obecně se snažím aplikovat a zajímat o evidence based science, zero-waste, veganství, chůzi naboso, fotografii a videografii, přírodu, tanec, otužování (Wim Hof, Kneipp…), vaření a mnoho jiného.


„Dle mého se jednodušší život jednodušeji žije. Jde o to, převzít za svůj život zodpovědnost a tudíž
i vědět, že veškeré naše činy mají následky.

Tělo a mysl jsou to jediné, co nám doopravdy patří, a co tu s námi bude od začátku až do konce. Nevidím tak jediný důvod, proč se o své zdraví nezajímat a nevěnovat se mu. Koneckonců je to to nejcennější, co máme a kdy budeme mít.“


Mým cílem je předávat své zkušenosti druhým, ale především je samotné k akci inspirovat a motivovat. Chci, aby druzí věděli, že mají něčí podporu, že je zde někdo, kdo v ně věří, fandí jim
a chce jim pomoci, jak to jen jde.

Mám vizi a jdu si za ní.

Je to vize harmonie mysli a těla.

A co ty?

#mojevize